Skip to content

Aš įsimylėjau! Georgetown‘ą Malaizijoje!

Georgetown‘as – išskirtinės architektūros miestas Penang saloje Malaizijoje, kur susilieja Europos ir Azijos kultūros, kur kartu gyvena net kelios religijos. Taip visada girdėjau apibūdinant šį miestą ir su tokiu lūkesčiu čia atvykau. Jau po praėjusio apsilankymo Malaizijoje man patiko. Tą kartą nuoširdžiai žavėjausi atradusi Kuala Lumpurą, dabar – tiesiog įsimylėjau Georgetowną.

Nusileidusi oro uoste vėl prisiminiau tai, kas man patinka Malaizijoje – aiškumas, pvz.: iš oro uosto vos už nepilną 1 Eur gali viešuoju autobusu nuvažiuoti iki miesto, taksistai tikrai taip neatakuoja, kaip pvz. Indonezijoje, dauguma vietinių pakankamai gerai kalba angliškai, o ir šiaip daug kur užrašai anglų kalba. Dar patinka tas pats, kas patiko ir KL – kultūrų ir religijų miksas, žmonių ir maisto įvairovė, tik Georgetowne visa tai dar ir kažkaip keistai įdomiai įsikomponuoja į britiškos architektūros paveldą.

img_0039

img_0045

img_0056

img_0126

Vienas iš patarimų, kurį skaičiau internete, buvo pasiklysti miesto gatvelėse ir grožėtis juo tokiu būdu. Tą norėjau ir padaryti, bet viešbutyje gavau žemėlapį, kuriame buvo  sužymėti žymieji grafitti piešiniai. Oho! Kokia netikėta atrakcija buvo pagal tą žemėlapį ieškoti piešinių! Kaip tose orientavimosi varžybose, kuriose mėgstu dalyvauti 🙂 Koks puikus būdas pažinti miestą. Ir kai pagalvoji, būtent gatvės menas padarė Georgetown‘ą tokį unikalų, kad net UNESCO saugo jį kaip kultūrinį paveldą. Būtent čia ir yra tie žymieji lietuvių menininko piešiniai.

15216145_1823391641209101_1283987528_o

15293434_1823391624542436_304337682_o

20161128_135313

20161128_144738

img_0265

Be piešinių dar labai gerai atrodo vielos menai, kurių pilna praktiškai ant kiekvieno kampo. Naktį jie apšviesti, todėl atrodo taip, lyg atgyja.

img_0026

img_0089

img_0032

Kartais pagaudavau save, kad jaučiuosi taip, lyg keliaučiau laiku. Einu, žiūriu į pastatus ir matau 19 a. britiško stiliaus namą, kuriame dabar gyvena kiniečiai, kurie namą pasipuošę savo kultūriniais elementais ir visa tai stebėtinai gerai dera. Nepamenu, kurį dar miestą man norėjosi tiek fotografuoti, rimtai…. Gal Portą Portugalijoje? Kai kurias gatveles lankiau vėl ir vėl, ir supratau, kad kai kurias vietas fotografuoju vėl ir vėl – jos vienokios naktį, kitokios dieną, dar kitokios kitą naktį ir dar kitokios kitą dieną… Kiekviena arka, kiekviena kavinukė, kiekviena suvenyrų parduotuvėlė tokia miela, kad norisi ten vis prisėsti, kažką nusipirkti, su kuo nors smagiai pasišnekučiuoti.

fotorcreated

img_0079

img_0086

img_0232

img_0054

img_0123

img_0227

Vaikščiodama po Georgetown‘ą labai dažnai pasijusdavau lyg būčiau Kinijoje. Čia labai daug kinų, daug jų parduotuvių ir šventyklų, o viena jų – didžiulė Kek Lok Si – yra vos pusvalandis kelio autobusu nuo miesto. Vietiniai papasakojo, kad ji priklauso Malaizijos mafijai, kuri turi tiek pinigų ir taip neturi kur juos dėti, kad labai nemažai investuoja būtent į tą šventyklą. Kek Lok Si yra vienas didžiausių kompleksų Pietryčių Azijoje, kuriame susipina Budizmo ir tradiciniai Kinų ritualai. Nu dar tiek Budų, tiek aukso ir tiek raižinių nesu mačiusi vienoje vietoje, o ir pati vieta, kurioje yra šventykla, tikrai įspūdinga. Norint apžiūrėti šventyklą, reikia pakilti ant kalno, nuo kurio tuo pačiu atsiveria ne tik visas Georgetownas, bet matyt jau ir vandenynas.

img_0188

img_0223

img_0141

img_0162

img_0199

img_0221

img_0202

Vienas iš ritualų, tai norų ir palinkėjimų užrašymas ant specialios juostelės ir pakabinimas ant norų išsipildymo medžio. Ir aš tokią juostelę nupirkau bei palinkėjimą užrašiau. O palinkėjimas yra skirtas Jums visiems – linkiu visų Jūsų norų išsipildymo! Jei perskaitėte iki čia – noras būtinai išsipildys, belieka jį dabar tik sugalvoti :):):)

img_0206

img_0218

Ne veltui daug kas rekomenduoja Goergetown‘e pabūti kelias dienas, nes paklaidžiojus po gatveles ir apžiūrėjus gatvės meną, tikrai yra ką pažiūrėti ir už jų ribų. Jaučiu žinau, kodėl tas Georgetownas man taip patiko – jis visiškas „Viktorija“ miestas! Mano gatvė, mano muziejus, mano stilius 🙂

img_0248

img_0254

Georgetown‘e dar kartą įsitikinau, kad keliaujant reikia bendrauti, klausyti kitų istorijų ir patarimų, bet galų gale apsispręsti pačiai. Apie Malaiziją buvau girdėjusi dvejopų nuomonių. Vieni sakė, kad po Indonezijos ten nebus ką veikti (ir dabar manau, kad tikriausiai turėjo mintyje pajūrį? Tik spėju…), o kiti – susižavėję ir plačiomis akimis sakė „važiuok“! Aš kažkodėl pajutau, kad vis dėlto noriu pati pamatyti bei spręsti ir nei sekundei nenusivyliau. Laukiu nesulaukiu apžiūrėti kitas Malaizijos vietas 🙂

 

 

One Comment

  1. Vaida Vaida

    Nerealu! Siandien cia atvykom ir ziuriu sios dienos Tavo postas ir foto is to paties viesbucio :))) super!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.