Skip to content

Bali temples. Tanah lot – maloniai nustebinta :)

Balyje yra daug šventyklų, nuo mažų iki didelių. Jos taip pat yra ir kaip vienas iš orientyrų nusakant adresą. Kartą užsakinėjome maistą į namus, vairuotojas skambino ir klausė ne namo numerio, o “šalia kurios šventyklos?”. Supratau, kad reikia daugiau apie jas pasidomėti 🙂

Esu apsistojusi visai netoli vienos iš žymių šventyklų, taigi pasiėmiau scooterį ir maždaug per 20 min. buvau jau ten. Prisipažinsiu, kad prieš važiuodama neturėjau jai didelių lūkesčių, nes mačiau nuotraukas ir kažko ypatingo nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad vis dėlto nepatingėjau nuvažiuoti – vaizdas tikrai įspūdingas.

Tanah Lot3

Planavau praleisti pusvalandį, bet užtrukau geras dvi valandas (o gal ir daugiau, net nežinau? :). Už įėjimą reikia mokėti (2 Eur/žm. + 0.2 Eur už motorolerį), bet tikrai verta. Teritorija visai nemaža, labai sutvarkyta, gali vaikščioti, gali sėdėti medžių pavėsyje ar tiesiog ant kokių laiptų.

Tanah Lot2

Aplink suvenyrų parduotuvėlės, kavinės, restoranai, bet niekas prie tavęs nelenda, įkyriai nesiūlo (ar čia tikrai Balis?!).

IMG_20160608_132708

Net nežinojau, kad šalia yra dar kelios šventyklos. Jos daug mažesnės, taip pat olose, be to veikiančios.

IMG_20160608_130613

IMG_20160608_133734

Kažkada Romoje aplankiau tiek bažnyčių, kad tikrai buvo per daug ir sakiau, kad man užteks. Džiaugiuosi, kad atradau šventyklas iš naujo 🙂

Mano atradimai ir patarimai:

  1. Geriau važiuoti paprastą darbo dieną, tada daug mažiau turistų.
  2. Sakyčiau svarbiausia dalis – man pasisekė, kad nebuvo atoslūgio. Pusę grožio sudaro bangos, gali žiūrėti ir žiūrėti…
  3. Dar rekomenduojama čia atvykti vakare stebėti saulėlydžio. Sakoma, kad čia vieni gražiausių saulėlydžių.