Skip to content

10 spalvų (Id.) – skanaus :)

Vienas iš būdų pažinti šalį yra maistas. Tą ir darau – ragauju 🙂 Dalinuosi pirmais 10 skonio bandymų Balyje. Šį kartą – vaisiai. Skanaus skaitymo…

  1. Mano didžiausias atradimas ir vienas mėgstamiausių – Papaya. Ji čia auga kaip kokios bulvės Lietuvoje (tik medžiuose :)), sezonas praktiškai visus metus. Vieną kartą nusipirkau visą, apsivalgiau, bet buvo gera, taigi valgau ir toliau… Labai skanu įvairios sultys ir ledų kokteliai, m…. 🙂 Papayja turi mažai  kalorijų, bet kartu yra vitamino A šaltinis, taip pat b-karoteno, liuteino ir daug kito gėrio…

Papaya

2. Mangas – kol kas dar nėra pats sezonas, todėl jie brangesni, bet vis tiek nuostabūs 🙂 Yra įvairių rūšių, pabandžiau nebandytą – tiesiog mažesnis, bet vis tiek skanus. Puikus vitaminų A, B6, C ir E šaltinis, taip pat vario, beta, alfa karoteno ir t.t.

IMG_20160530_143909

3. Young coconut. Nu labai man patinka, ypač kai gali nusipirkti atšaldytą ir gerti atsigulus kur ant smėliuko. Taip ir norisi kokio romo “šliūkštelti” į vidų 😀 Mažai kalorijų, daug magnio, kalio ir mangano.

Young coconut

4. Dragon fruit. Ryškus, nudažo rankas net, bet visai neblogas. Man asmeniškai skaniausia jų forma yra šviežiai pagamintos sultys. Jame daug vitaminų C, B1, B2 ir B3, taip pat kalcio, geležies ir fosforo.

Dragon fruit

5. Passion fruit. Primena didelę saldžią vynuogę, jammy… 🙂 Jame daug vitaminų A, C ir… passsion? 🙂

Passion fruit

6. Mangosteen. Minkštas, saldus, skanus. Gerina virškinimą, turi daug magnio, puikus antioksidantas.

Mangosteen

7. Salak fruit. Primena marinuotą česnaką kai kramtai (o ir vaizdas panašus į česnako skiltelę). Šiek tiek su rūgštele, bet kartu ir saldus, visai neblogas paragauti. Daug proteino, beta karoteno, vitamino C, geležies, kalcio ir fosforo.

Salak fruit

8. Bali orange. Hm… Mandarinas, tik žalia žievele ir ne toks sultingas bei saldus. Man asmeniškai tradiciniai (oranžiniai) mandarinai ir apelsinai yra skanesni :). Daaaug vitamino C.

Bali orange

9. Guava fruit. Šito, jei atvirai, nesupratau. Skonis kaip vatos, net nesuvalgiau viso. Gal nepataikiau nusipirkti tinkamo? Sako, kad jame daug vitaminų A, C, B, E ir K. Matyt reikės duoti jam antrą progą 🙂

Guava fruit

10. Tamarillo. Toks ale agrastas, tik šiek tiek saldesnis. Perpjauni ir šaukšteliu valgai vidų. Jame daug vitamino C, valgomas arba vienas, arba galima dėtį į salotas bei kitus patiekalus, labai skanios jų sultys.

ale agrastas

p.s. To be continued… 🙂

 

 

 

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.