Skip to content

Šito tikrai neplanavau – nardyti!

Taip, šiandien gavau savo “PADI Open water diver” licenciją, su kuria galiu nardyti gylyje iki 18m – woohooo!

Tikrai neplanavau nardyti, nelabai “jaukiai” atrodė kvėpavimas po  vandeniu, jaučiau kažkokią uždusimo baimę. Bet…. Kai atsidūriau čia ir supratau, kad esu saloje, kurioje yra geriausios Pasaulyje vietos nardyti arba “surfinti”, supratau, kad gailėsiuosi visą gyvenimą, jei to neišnaudosiu. Kai “prisileidau arčiau” šią mintį, savaime aplinkui atsirado nardančių žmonių, jie pasakojo savo patirtis ir istorijas, o man po truputį darėsi vis įdomiau. Kelis kartus “pagooglinau”, susiradau nardymo mokyklą, susirašėm ir aš jau čia – Amede (čia yra geriausios nardymo vietos Balyje). Sezonas kol kas ramus, taigi turėjau visišką prabangą būti mokoma instruktorės individualiai – neblogai, ar ne?

Po pirmo panėrimo baseine – visiškai negiliai, galima sakyti, tik galvos panardinimas su kvėpavimo įranga – norėjau kuo greičiau išnerti ir kvėpuoti “normaliai”, t.y. per nosį, o ne įsikandusi kažkokį aparatą. Atrodė keista, dar atrodė, kad trūksta oro ir t.t., bet vis sau kartojau, kad oro pakanka, viskas gerai, reikia tiesiog ramiai kvėpuoti. Kuo daugiau nardžiau, tuo darėsi lengviau.

Ir kai jau tą pačią dieną nėrėme vandenyne..! Vajei! Įspūdžiai – neišdildomi! Koralai, kiek daug nematytų spalvotų žuvų ir kitų būtybių, nuskendę daiktai (pvz. ale pašto būdelė?), nuskendęs laivas, mačiau net netoliese plaukiojantį vėžlį!

Džiaugiausi ir norėjau tai išreikšti žodžiu, bet juk negalėjau 🙂 Svarbiausia – ramiai ir nuosekliai kvėpuoti… Šiek tiek pabendrauti ir išreikšti emocijas gali keliais ženklais, bet didžiausias atradimas – šypsena akimis, džiaugsmo “pasilaikymas” sau ir mėgavimasis tuo, kad esi visiškai naujo nuostabaus pasaulio dalis …

Ką aš galiu pasakyti – “No Plan” visiškai pateisina savo pavadinimą. Neplanuok, nesitikėk, būk atvira naujoms patirtims. Tą ir darau 😉

Mokausi teorinę dalį…

IMG_20160526_175226

Dieną nardymo pratimai, vėliau – poilsis…

IMG_20160526_075537

Savo foto neturiu, taigi “skolinausi” iš interneto.

tutle

DiveSites-Tulamben-01

images (1)

images (2)

images

liberty-wreck-tulamben

nemo

shipwreck1

 

 

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.