Skip to content

Balio paplūdimiai – nuo žvyro iki miestelio uolose (atnaujinta 2018.02.22).

Net nesitiki, kokia nedidelė, bet įvairi yra Balio sala. Kartais nuvažiuoji vos keliasdešimt kilometrų, o jausmas kaip atsidūrus kitoje šalyje. Salos paplūdimiai puikiai atspingi skirtumus. Kuris patiko labiausiai? Atsakyti nelengva. Visų pirma, esu “išlepinta” nuostabaus smėlio prie jūros Lietuvoje. Be to, patiko ar ne, priklauso  nuo to, ko norisi ir ko tikiesi (tiesiog pasimaudyti, panardyti ar surfinti). Žinau, kurie patiko mažiausiai – Kutoje ir Seminyake, nors pabuvus juose daugiau kartų, nuomonė pasitaisė.

Mano lankytų paplūdimių “kolekcija”. Vualia:

 1. Blue point beach Pietuose. Kitaip dar vadinamas Uluwatu beach. Vienas įspūdingiausių mano matytų paplūdimių. Pats paplūdimys yra didelės uolos apačioje, o visa uola vertikaliai nusėta kavinėmis ir bareliais, kuriuose gali sėdėti ir tiesiog stebėti surfintojus bei nuostabius saulėlydžius įvairiame aukštyje. Nusileidę gana stačiais laipteliais žemyn, atsidurėme tarp uolų, po kurias palandžioję, patekome prie vandenyno. Uluwatu beach teritorijoje taip pat yra nemažai viešbučių, taigi apsistojome kelioms naktims. Labai patogu, nes viskas buvo šalia: smėlis, vanduo, maistas ir net vakarėlis “Single Fin” bare-klube po atviru dangumi, įsikūrusiame taip pat uoloje. Lankiausi čia kelis kartus ir mielai vėl grįžčiau 🙂

blue point1

IMG_20160618_121100

Blue Point

2. Visai šalia Uluwatu paplūdimio yra dar vienas, kurio pavadinimas gali klaidinti, nes turi du pavadinimus- “Thomas beach” arba “Padang Padang” 🙂 Vedant abu pavadinimus į google maps, galima dar labiau pasimesti. Bandau kuo aiškiau nupasakoti: paplūdimys yra maždaug 10 min. pėstute nuo Uluwatu paplūdimio į Šiaurę. Važiuojant ar einant pėstute, pamatysite nuorodą su abiem pavadinimais arba tik vienu, reikia ten nusukti į žvyrkelį (nusukimas yra priešais dvi kavines “Suka Espresso” ir “Baracca Uluwatu”). Pavažiavus apie 5-10 min., bus nedidelė parkavimo vieta, ten bus galima pasiparkuoti (mokamai).

Čia visiškai ramu, nedaug žmonių, kelios kavinės, taigi jei norisi “pabėgti”, galima bėgti čia. Šiame paplūdimyje pirmą kartą pamačiau, kaip atrodo vandenyno dugnas, kai pasimaudžius pusę dienos, vanduo nusenka – vaikščiojau ir tiesiog pasilenkusi stebėjau žyvytes ir mažus krabukus. Gražu…

no name

3. Dreamland BeachIr vėl, įvedus į google, išmeta Balangan beach, bet abu pavadinimai veda ten pat. Tai taip pat gana nemažas gelsvo smėlio ruožas palei vandenyną Uluwatu pusiasalyje, kur yra kavinių, galima išsinuomoti gultus arba įsitaisyti uolos šešėlyje. Nors žmonių čia nemažai, vietos visiems tikrai pakanka ir man asmeniškai paplūdimys tikrai patiko. Tiesa, prieš maudantis, verta turėti mintyje, kad tai yra vandenynas, todėl bangos kartais gali gerokai patalžyti, būkite atsargūs.

4. Binging beachApie jį sužinojau panaršiusi internete, jis taip pat Pietuose (Uluwatu pusiasalyje). Jame teko lankytis kelis kartus, nes tikrai patiko. Binging beach gana ilgas, taigi galima ir tiesiog maudytis, ir surfinti arba kavinėse stebėti surfintojus. Įspūdingai atrodė vaizdas užlipus ant vienos iš uolų, gali iš viršaus matyti vietas, kur maudaisi. Jis yra toje pačioje pusiasalio dalyje, kaip ir ankstesnieji du, todėl ir vėl reikėtų pasisaugoti, kai vandenynas pakilęs, bangos tada tikrai nemažos ir labai stiprios.

Balangan Balangan1

IMG_20160617_152450 IMG_20160617_152600 IMG_20160617_152607

5. Žymusis “Labuan Sait” arba (ir vėl) “Padang Padang” (bet jau kitas, nei anksčiau), kuriame buvo filmuota scena iš filmo “Valgyk, melskis, mylėk”. Labai panašus į vardintus aukščiau, tik mano nuomone, visiškai pervertintas. Jau važiuojant pro šalį iš karto į akis krenta grupės žmonių. Dažniausiai tai yra vietiniai turistai iš Java salos, kurie atvyksta čia trumpam, prisidaro krūvas selfių ir keliauja toliau. Atvykę vakariečiai užsibūna ilgiau besidegindami, plaukiodami banglentėmis bei maudydamiesi. Kai kuriais savaitės vakarais čia vyksta ir vakarėliai su DJ ant smėlio.

Skamba lyg ir romantiškai bei smagiai, bet… Realybė tokia, kad paplūdimys yra gana nedidelis, taigi vietos ribotai. Be to, kai kurie vakareliuose padauginę vyrukai nesivargina nuieti iki tualeto, todėl gamtinius reikalus atlieka tiesiai į vandenį (dėl to net ir ženklas ant uolos pakabintas su liūdnu veideliu, kad na nesišlapintų čia mielieji). Bet kad ir  kaip jau esu pripratusi prie Indonezijos “kūrybiškumo”, žado netekau, kai vieną dieną būdamą paplūdimyje, girdžiu, kaip vienam iš ten dirbančių vietiniam vyrukui nurodžius, skarų pardavėjos bei keli gelbėtojai kolektyviškai susibūrė sutvarkyti paplūdimyje išmestas į krantą plastiko bei natūralias šiūkšles. Oho, pagalvojau, kaip smagu, kad Balio žmonės progresuoja. Moteriškės grėbia į krūveles šiūkšles, iš jų išrenka ne organines ir nuneša atskirai. Tada vyrukai su kauptukais iškasa duobes, į kurias organinės šiukšlės užkasamos. Hm… Nu “ok”, pagalvoju, juk kai vanduo vėl pakils, tos šiuklšės ir vėl bus iškeltos į paviršių… Na bet šią minutę užtad atrodo viskas tvarkingai… Tarkim… Ir tada už nugaros girdžiu merginą iš JAV sakančią savo vaikinui: “o geras, įkišau pėdas giliau į smėlį ir radau panaudotą “pampersą”…!” Ir ką čia bepakomentuosi… Na “pachaltūrino”, matyt, kažkuri skarų pardavėja… :/

6. Pantai Tegal WangiTai visiškai nedidelis Pietuose esantis paplūdimys (vis dar tas pats Uluwatu pusiasalis), apie kurį papasakojo viena kelionėje sutikta mergina. Pasižymėjau žemėpalyje ir nuvažiavau, buvo smalu pamatyti. Važiuoju, keliukas siaurėja, žmonių nei vieno. Atvažiavau, pasiparkavau prie nedidelės šventyklos, kaip minėjo mergina, toliau matau, keliukas eina per krūmus. Brendu per juos ir galvoju “kur aš čia dabar einu”? Ir tada, būnant olos viršuje, atsivėrė vaizdas – apačioje nedidelis uolėtas visiškai tuščias paplūdimys. Radau takelį žemyn ir nusileidau. Supratau, kaip jautėsi Robinzonas Kruzas, būdamas visiškai vienas saloje 🙂

Pantai Tegal

IMG_20160614_115334

7. Pendawa beach. Gelsvo smėlio Pietuose esantis papūdimys, Uluwatu pusiasalis, bet jau kita – pietrytinė – jo pusė, tinkamas surfinti ir maudytis, yra kavinukių, pasivaikščiojimo takas. Gana įspūdingas yra nusileidimas iki jo, kai važiuojant keliu, staiga atsiveria visa pakrantė iš viršaus. Tai šiek tiek ramesnė vieta, palyginus su Uluwatu vakarine dalimi, kur bangos daug geresnės bangentininkams, be to, vakarinėje pusėje juk galima stebėti saulėlydžius, bet pastaraisiais metais Pendawa beach populiarėja tarp organizuojančiųjų vestuvines foto sesijas.

IMG_20160611_161204

Padangan

8. Nusa duaTai atskira teritorija, į kurią įvažiavus pagalvojau, kad čia gal ne Balis? Visur žalia žolytė, super tvarkinga, žmonių nedaug, gatvės prekeivių visai nėra, aplinkui vien tik “Resorts and SPA”. Čia esantys Nusa Dua bei Mengiat beach – vieni švariausių ir ramiausių Balyje, tęsiasi kelis kilometrus, puikūs maudytis, nes yra gana ramūs, bet galima ir šiek tiek surfinti. Čia atvažiuoja norintys “europietiškos” ramybės.

IMG_20160624_135148

IMG_20160612_162839

IMG_20160613_105207

IMG_20160613_103649

9. SanurGelsvas smėlis ir ramus vanduo (kaip ežeras koks) yra puiki vieta nusitempti vaikus – tikrai nepaskęs 🙂 Pakrantė tęsiasi apie 6 km, yra takas pasivaikščioti, daug įvairių kavinių ir barų, kuriuose groja “senuosius šlagerius”. Miestelis gana ramus ir yra populiarus tarp vakariečių senjorų bei vyresnio amžiaus porų, kurie čia arba atostogauja arba gyvena, bet yra ir jaunimo, nemažai šeimų su vaikais. Kadangi kaip ir visur Balyje, vanduo po pietų nusėda, maudytis geriau pirmoje dienos pusėje, maždaug iki 13-14 val., vėliau jausmas gali būti kaip lietuviškose mariose.

Beje, Sanuras garsėja ir kaip vandens pramogų vietą: ramus vanduo  tinkamas vandens motociklams bei SUP lentoms, kai vėjas sustiprėja, pasirodo ir  kaituotojai, o visai netoli yra Nusa Lembongan bei Nusa Penida salos, su tinkamais koralų rifais nardymui.

IMG_20160519_144701

10. Amed ir Tulamben. Du miesteliai Šiaurės Rytuose vienas šalia kito, daugiausia juodas smėlis ir/arba akmenukai, bet maudytis tikrai galima. Labai populiari ir tiesiog puiki vieta nardyti bei snorklinti nes tai galima daryti nuo kranto. Tiesa, matomumas, lyginant su kitomis vietomis Indonezijoje, tikrai nėra paaats geriausias,  bet jei nardote pirmuosius kartus, tikrai patiks. Beje, būtent netoli šios vietos (Tulambene) yra ir žymusis JAV laivas, kuris buvo subomborduotas Antrojo Pasaulio karo metu Japonų. Po užpuolimo jis dar spėjo prisišvartuoti Tulambeno paplūdimyje, kur ramiai stovėjo iki 1963 m., kai žemės drebėjimo metu lava šį laivą nustūmė atgal į vandenį, kuris jis ir nugarmėjo. Laivo ilgis yra apie 120 m., o pamatyti galima net ir paviršinio nardymo metu.

Būnant Amede, sakyčiau, nuodėmė nepalydėti saulės “Jemeluk viewpoint”, su pačiu Agung ugnikalniu horizonte… 🙂

11. LovinaTai miestelis šiaurėje, kuris garsus tuo, kad visi čia atvyksta pažiūrėti natūraliai vandenyne gyvenančių delfinų. Keltis, tiesa, reikia apie 6 val. ryte norint juos pamatyti, nes tada šie gyvūnai aktyviausi. Smėlis yra juodas, vanduo gana ramus, taip pat čia gražios ir tinkamos vietos nardyti bei snorklinti (labai neblogas variantas pasnorklinti po delfinų stebėjimo, tą galima sutarti su laivelio žveju a.k.a. kapitonu :)). Maudytis gal ir ne visur pats švariausias vanduo, bet pasivaikščiojus pakrante, galima rasti vietelių…

IMG_20160622_062351

image-0.02.01.66f8ad2d4d3076555bb783b9ece8e0389950ee16204b01722cea02778ab9a64b-V

11. Padang Bai. Mažas kaimelis, iš kurio dauguma keliasi į populiariąsias Gili salas ir Lombok salą. Čia yra keli paplūdimiai, kurie daugiausia akmenuoti, bet labai smagūs snorklinti. Taip pat yra ir balto smėlio, vadinamasis “White sand beach”. Tai viena iš mano mėgstamų vietelių, nors nuo Ubudo ir yra 1,5 val. kelio pavažiuoti. Paplūdimys nedidelis, taigi čia nėra daug prekeivių ir kai esi jame, apima tas jausmas, kad atsidūrei kažkur Pasaulio pakrašty… 🙂 Dažnai jį rekomenduoju tiems, kurie apsistoja Ubude ir iš jo į dienos išvykas po salą, puikus pasirinkimas kai norisi įterpti laisvą dieną su poilsiu prie jūros.

IMG_20160524_131450

IMG_20160524_130628

wsb

12. CangguNetinkami maudytis, bet puikūs paplūdimiai surfinti, pabėgti nuo turistinių vietų ir tiesiog stebėti bangas. Tiesa, kai kuriose vietose išsimaudyti vis dėlto galima, tik reikia atsargiai, nes bangos gana stiprios. Canggu apskritai turi kažkokį kitokį nepaaiškinamą žavesį ir tokią hipsterišką surferišką dvasią.. Viena mėgiamiausių mano vietų buvo kavinės “The Lawn” teritorija, esanti Batu Bolong Beach, tiesa, ji dabar labai labai atsinaujinusi ir yra viena iš top nupoliruotų Balyje, kur prie įėjimo jus tikrina apsauga, yra net “dress kodas” (kartais :)).

IMG_20160610_123754

IMG_20160608_151635

canggu

13. Keramas beach. Tikrai ne turistų mylimiausia ar dėl kažko populiariausia vieta, bet esu buvusi ten ne kartą ir turiu pripažinti, kad vis dėlto kažkuo ji mane žavi…. Gal dėl to, kad ten vis dar nemažai vietinių, kurie į pavakarę žvejoja arba rankioja visokius akmenėlius pajury, tad jaučiasi autentiškesnis ir ramesnis Balis. O gal dar ir dėl to, kad ten nėra nei vieno prekeivio (natūralu, nes nėra turistų) ir tu gali ramiai sau sėdėti ant kranto nieko netrukdomas… Ir nors prie kranto yra net ir nebloga kavinė, kurioje gurkšnoti kokosą stebint bangas ir banglentininkus labai smagu, vieta tikrai gana rami. O jau tas kaip deimantai saulėje žvilgantis ir kaip barchatas minkštas juodasis smėlis!

Maudytis čia gana sudėtinga dėl akmenuoto rifo ir stiprių bangų, bet užtad mėgstanys kitokias pramogas, gali rasti ką veikti.

14. Kuta. Čia kaip toje patarlėje, kur “šuo ir kariamas pripranta”.. 🙂 Kai jame atsidūriau pirmą kartą, nuoširdžiai nesupratau, ko kažkas iš viso čia važiuoja?! Smėlis toks hm.. Laabai daug vietinių prekeivių, todėl pagulėti ir ramiai pasideginti sunkoka. Bet savo nuostabai, vėliau jame lankiausi, tikriausiai, daugiausia arba beveik daugiausia kartu. Ir viskas dėl to, kad pripratau prie prekeivių ir prie smėlio (nu visai geras tas smėlis :)), be to, atradau, kad bangos čia laabai geros tiek maudytis, tiek pradėti mokytis plaukioti banglente (ko taip vis dar ir neišbandžiau, gėėėdaaa! :)).

primena Klaipėdą...

15. Seminyak. Smėlis labai panašus kaip Kutoje, bet daug mažiau prekeivių, o paplūdimio vaizdai labai panašus. Dar pakrantėse čia nemažai vadinamų “Beach clubs”, ten visi ir būna. “Įstrigti” gali ilgam – dieną mėgaujiesi saule, o vakare iki nakties vyksta “beach club” vakarėliai. Kai buvau viename iš klubų, atrodė kad esu kažkur Europoje – tiek tvarkos, aptarnavimo ir žmonių prasme, tiek ir kainų. Seminyak paplūdimyje yra tokia kavinė “La Plancha“, kur vakare ant kranto yra išnešami sėdmaišiai, pastatomi spalvingieji skėtukai ir visi maždaug nuo 16 val. renkasi palydėti saulės su taure rankoje bei užkandžiais. Vieta, galima sakyti, yra viena iš tų, kur labai populiari ir daug kas galėtų pavadinti nuvalkiota, bet nežinau net kaip ir paaiškinti tai, kad vis dėlto kažkokio žavesio ji turi… 🙂

IMG_20160606_164039

IMG_20160606_164414

16. Gili salos. Na ir vis tiek pasikartosiu, kad jei jau pavyko nusitrenkti iki Balio, tikrai verta bent kelioms dienoms nuvykti į ne taip jau ir toli esančias mažas Gili salas, nes būtent ten aš asmeniškai radau rojų, kurio ieškojau Balyje… Tiesa, kadangi Gili salos itin tinka nardymui (tiek paviršiniam, tiek giluminiam), nenuostabu, kad krantas gali būti nusėtas išmestais nebegyvais koralais, o nusėdus vandeniui (paprastai vando sėda nuo 14 val.), įlipti į krantą gali būti sunkoka, tad maudymosi bateliai tikrai pravers.

17. Nusa Lembongan sala ir ten esantis “Pantai Pasir Putih” (ieškoti geriausia pagal šalia esančio viešbučio lokaciją “Mahagiri Resort Nusa Lembongan”). Nuo pietų vanduo sėda ir pasimato uolos, bet užtad iki pietų….. Maldyvai ne kitaip 🙂

Aplankiau gal ir ne visus Balio paplūdimius, bet visai ir nemažai. Ir nesvarbu, kad ne visi jie “iš žurnalų viršelių”, svarbu – atradimo džiaugsmas, kurį patirdavau kas kart juos lankydama 🙂

 

 

6 komentarai

 1. Kris Kris

  Ačiū už pasidalinimą! Susidėjau kelias žvaigždutes su “must see” 😉

  • Viktorija Viktorija

   Super! 🙂

 2. Kris Kris

  Labas! Norėjau paklausti 🙂 skaičiau tavo aprašymą penkis kartus, bet dar smalsu paklaust, nes neesu iki gali tikra. Balio saloje tik kartą turėsime galimybę gyventi ant kranto. Kokį paplūdimį rekomenduotum, kad išeit iš viešbučio ir pasijaust kaip rojui? Noriu maudytis ir gražių nuotraukų 🙂

  • Viktorija Viktorija

   m… čia nėra lengvas klausimas, nes Balyje tokių vietų mažai, be to, vanduo juda, nes didžioji dalis yra šalia vandenyno. Taip, kad išeit iš viešbučio, galima Jimbaran (bet jis tikrai “vaikšto”), Nusa Dua, Sanur.

 3. Kris Kris

  Svarstau tarp: Nusa Dua bei Mengiat beach, Pendawa beach, Blue Point beach ir Binging beach ;-?

  • Viktorija Viktorija

   🙂 Visi su savais pliusais ir minusai, žiūrint ko norisi… Bet visi yra šalia vandenyno, tad vanduo tikrai nusės. Šalia Pendawa beach, Blue Point beach ir Binging beach daugiau “sureferų”, netoli vakarėliai. Šalia Nusa Dua nemažai turistų iš Rusijos, ten prabangesni viešbučiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.