Skip to content

Nusa Lembongan sala (visai šalia Balio). Vieną paplūdimį net praminėme „Maldyvais“ :)

Visai visai šalia Balio, tik pusvalandis kelio greituoju keltu iš Sanuro, yra dar trys Balio seserys: Nusa Penida (didžiausia), Nusa Lembongan (vidutinė) ir Nusa Ceningan (mažiausia). Ir nors kažkada jau rašiau, kad radau Rojų kitur nei Balyje, t.y. Gili salose, supratau, kad visgi kiekviena sala Indonezijoje turi savo Rojų, kartais reikia tik paieškoti 🙂 Šį kartą Rojų atradau Nusa Lembongan‘e. Praleidau joje 4 pilnas diena, bet net ir 2-3 atvažiuoti verta.

Įsigyti greitaeigio kelto bilietus galima tiek prieplaukoje, tiek per agentūras bet kur Balyje, tiek ir per viešbučius, kuriuose apsistosite nuvykę. Patogiausia per viešbutį, nes tada darbuotojai atvažiuoja pasitikti (aktualu jei yra vyresnio amžiaus žmonės, vaikai ar tiesiog prisipirkote daug lauktuvių :)), bet jei nesinori, galima ir savarankiškai nueiti iki vietos, nes atstumai nėra neįveikiami. Skirtumas tarp abiejų variantų vos keli Eurai.

Prisipažinsiu, kad vykti į šias salas anksčiau netraukė dėl to, kad visi pasakojo kaip ten ramu. Tuo metu tikrai nesinorėjo nuvykus kažkur bastytis vienai (ką vėliau ne kartą dariau. Tas gyvenimo paradoksas), taigi rinkausi Gili salas. Šį kartą keliavome su grupe, tuo metu dar turėjo būti ir tylos diena Nyepi, taigi tik dar kartą pasitvirtino mintis, kad „kiekvienam pagal poreikį“. Ir iš tiesų, saloje ramu, daugiausia vaikšto porelės ar šeimos su vaikais, o vakarais dauguma renkasi pasibūti vietiniuose bareliuose, kartais paklausyti gyvos muzikos bei paskanauti puikių patiekalų.

Po salą galima vaikščioti ir pėstute, bet daug smagiau bei paprasčiau aplėkti motoroleriu. Čia galima pamatyti, kaip auginama jūros žolė, kuri kvadratiniais ploteliais išryškėja atėjus atoslūgiui, čia yra Mangrovių parkas, po kurį galima paplaukioti valtele, čia yra liūdnai pagarsėjusi vieta, kurioje praėjusiais metais tiltas, jungiantis Nusa Lembogan ir Nusa Ceningan, įgriuvo vienos ceremonijos metu ir net buvo žuvusių. Dabar tiltas atstatytas ir tikrai daug tvirtesnis (teko matyti ir vaikščioti senuoju, taigi galiu palyginti). Tiltu galima persikelti į Nusa Ceningan, kuri yra jau daug uolėtesnė, joje vos keli viešbučiai ir kavinės.

Dar iš Nusa Lembongan galima užsisakyti rytinę kelių valandų pasiplaukiojimo kelionę į „Crystal Bay“, esantį Nusa Penidoje, ir pažiūrėti Manta Ray žuvų bei pasnorklinti. Kelionės kaina apie 10 Eur, nėra labai didelė suma, tik tas Manta Ray vaikymasis man šiek tiek priminė delfinų gaudynes Lovinoj. Turistų daugiau nei gyvūnų ir visi nori priplaukti „prie nosies“. Gyvūnai, žinomi, nekvaili, neria sau į dugną ir žiūrėk kad nori 🙂 Jei niekada nėra tekę matyti, gal ir verta, bet Indonezijoje yra ir geresnių vietų šiems nuostabiems gyvūnams pažiūrėti ir ten jie tau iš tikrųjų panosėj.

O tai prie ko čia tie Maldyvai? Yra Nusa Lembongan‘e toks paplūdimys, kurį pamatėme netyčia, bet tinkamu metu. Ir kai pamatėme, taip ir „užstrigome“…. Vanduo ten net nebe žydras, o beveik baltas!  Norint įeiti į jį yra šiek tiek koralų, bet po to dugnas tikrai geras, o ta žydrynė, kuri supa aplink… Taip ir prarandi laiko jausmą… Taip ir prigijo Maldyvų pavadinimas. Nors nei viena nesam ten buvusios, bet paveiksliukų vaizdus tikrai atitiko 🙂

 

Ir kas galėtų pasakyti, kad tai ta pati vieta, bet jau gerokai į vakarą? Taip, tai natūralus reiškinys visoje Indonezijoje, kai maždaug nuo 14 val. vanduo pradeda atslūgti ir neretai tai, kas buvo ryte, atrodo visiškai kitaip vakare. Kartais atsiveria neįtikėtino grožio natūralūs baseiniukai, o kartais pasimato ir ne itin gražūs vaizdai.

Na ir dienos pabaigai, kaip gi be nuostabiųjų saulėlydžių ant jūros kranto?! Visa pakrantė tam tinkama, gali sėdėti ant smėlio draugiškų vieninių šunelių apsuptyje, o gali mėgautis besikeičiančiu dangumi kartu su vakariene jaukioje kavinukėje, kurių pakrantėje tikrai nemažai.

Smagu ir vėl kažką atrasti, sužinoti, tik va iki Nusa Penidos ir vėl nenuvažiavau… Na ką gi, teks grįžti?

 

9 komentarai

 1. Dovilė Dovilė

  Sveiki, o kiek kainuoja keltas (Balis-Nusa Lembongano sala ir balis – gili salos)? Nes ieškant kainų internetiniuose puslapiuose, atrodo jog labai nepigi pramoga..Ačiū

  • Viktorija Viktorija

   Sveiki,
   na taip, Balyje (kaip ir daug kur Azijoje) tokie klausimai sprendžiami gyvai ir derybų būdu 🙂 Aiškumo čia tikrai daaaug mažiau.
   Kainos priklauso nuo sezono, iš kurios salos dalies vykstate ir, žinoma, derybinių įgūdžių. Paprastai yra perkama pilna paslauga, t.y. automobilis paima iš vietos konkrečiame viešbutyje, nuveža iki uosto ir grįžus parveža į tą pačia vietą (arba galima ir į kitą miestelį, tai tikrai patogu). Preliminariai kainos:
   Balis (Ubudas) – Gili salos – Balis (Ubudas) nuo 450.000 IDR (t.y. apie 30 EUR, priklausomai nuo kurso);
   Balis (Ubudas) – Nusa Lembongan – Balis (Ubudas) nuo 350.000 IDR (t.y. apie 24 EUR).

   Kreipkitės, jei reikėtų pagalbos dėl bilietų.

   • Giedrė Giedrė

    Sveiki, Viktorija,

    O gal galėtumėte patarti dėl bilietų balis- nusa penida- balis? Kaip butu patogiausia nusipirkti internetu ?

    • Viktorija Viktorija

     Sveiki,
     As pati visada bendradarbiauju su vietine agentura, tikrai patikimi ir normalios kainos.
     Moteris vardu
     Dayu Sara, whatsapp: +6287861617183. Parasykite jai, ji jums pades.

     Smagios keliones! ????

  • Nijole Nijole

   Šiuo metu esu Balyje. Iš Sanuro iki Nusa Lambongan laivo bilietas kainuoja 200 000 rupijų. Apie 12 eur.

   • Viktorija Viktorija

    Taip, maždaug panaši kaina ir yra į vieną pusę iš Sanuro 🙂
    Jei į abi puses (atviras bilietas, t.y. lankstus grįžimo laikas), galima apie 350,000 IDR.

 2. Jurgita Jurgita

  Sveiki, kuris tas paplūdimys vertas Maldyvų vardo?

  • Viktorija Viktorija

   Sveiki, Jurgita,

   Google maps jis vadinasi “Pantai Pasir Putih”, bet kažkodėl pagal pavadinimą neranda. Geriausia ieškoti pagal šalia esančio viešbučio pavadinimą, nes jis tiesiai prieš tą viešbutį – Mahagiri Resort Nusa Lembongan. Tik eiti ten geriausia pirmoje dienos pusėje, kol vanduo nenusėdęs.
   Sėkmės ir tikiuosi Jums taip pat patiks!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.