Skip to content

Indonezijos vulkanai – Batur kalnas.

Indonezijoje yra 147 vulkanai. Balyje įkopiau į pirmąjį – Batur kalną. Labai laukiau šio kopimo ir labai norėjau pamatyti pati tuos vaizdus gyvai, kuriuos mačiau nuotraukose.

Atsikėlėm 1:30 nakties ir apie 2 val pajudėjom iš Ubudo. Po maždaug valandos kelio, sustojome pusryčių. M… Kaip skanu šilti blyneliai su bananais ir karšta kava iš ryto… Po pusryčių dar 15 min. kelio ir mes jau vietoje. Apie 3:30 pradėjome kopti ir po maždaug dviejų val. jau buvome viršūnėje.

Laukti saulėtekio vėsoka, nes viršuje gana stiprus vėjas, o mes visi gerokai suprakaitavę po intensyvaus kopimo. Gerai, kad laukimą prablaškė dar vieni pusryčiai ir smagi kompanija. Pusryčiams –  karštoje kalno srovėje virti kiaušiniai.

Kiausinis

Ką veikti belaukiant saulėtekio ir jau papusryčiavus? Naudoti “selfie stick’ą” pilnu pajėgumu! 😀

Kompanija

Smagiai besišnekučiuojant, pasirodo pirmieji spinduliai – vaizdai gražėja, o nustebimų “wow” daugėja…

IMG-20160624-WA0002

IMG_20160624_063542

IMG_20160624_064629

Nuo Batur kalno viršūnės matosi Rinjani vulkanas, esantis Lombok saloje (antras aukščiausias Indonezijos vulkanas), ir net mažosios Gili salos. Kai vėliau lankiausi jose – žiūrėdavome saulėlydžius su Batur kalnu horizonte.

IMG_20160624_062336

Pasigrožėję vaizdais ir prisifotografavę, leidžiamės žemyn. Ir kaip gi be beždžionių – jos irgi mažutės kopė ir nori įsiamžinti 🙂

bezdziones

Kelionė atgal greita ir lengva, tiesiog leidiesi su visais ir žiūri, kad neišsisuktum kojų 🙂 Ir, žinoma, grožiesi vaizdais…

Atgal

Pakeliui aplankom ir apžiūrim kraterius.

IMG_20160624_065454

Krateris

Apie 9 val. mes jau “prisituristavę”.

13548856_1175005192531102_854732594_o

Vėliau, kai skridau į Š. Sumatrą, buvo smagu vėl pamatyti Batur kalną iš paukščio skrydžio.

13664775_10208482905843165_1835803035_n

Ir kaip gi tas Batur kalnas – ar verta kopti, ar yra ką pamatyti?

Mano atradimai/patarimai:

 1. Taip ir nesuprantu, kodėl būtent dėl šio kalno verda tiek aistrų? Norint kopti į Batur kalną, reikia pirkti gido paslaugas, nes kitaip vietinė “mafija” gali apgadinti transoporto priemones, atvažiavus taikomas spaudimas ir pan. Aš būčiau rizikavusi, bet demokratiškai nusprendėme pirkti gido paslaugą;
 2. Tai kam gi visi tie gidai, klausiau aš savęs? Niekam. Tai tiesiog krūva žmonių (gal 200, buvau apakus kiek jų daug?!), kurie laukia išsirikiavę “savo grupės” turistų kad juos lydėtų ir taip užsidirba atlyginimą. Kopimo metu jie kartais paduoda ranką, kai kurie kartais kažką papasakoja, taip pat viršūnėje išverda kiaušinį.
 3. Kopimas nėra sunkus, bet nėra ir “tiesiog pasivaikščiojimas”.  Bet kuriuo atveju reikia žiūrėti, kur dedi kojas, nes čia nėra jokių atitvarų, laiptelių ar turėklų, be to prieš saulėtekį juk tamsu;
 4. Kiek teko bendrauti su kitais keliautojais, pvz. Java saloje yra keli vulkanai, į kuriuos gali kopti savarankiškai ir vaizdai ten gal net ir gražesni. Tiesa, kopimas šiek tiek ilgesnis.

 

4 komentarai

 1. Vaida Vaida

  Sveiki, Viktorija,

  Vis skaitom Jūsų įspūdžius ir žavimės 🙂 Taip pat žadame pasinaudoti kai kuriais patarimais 🙂 Patys keliausime į Balį lapkričio viduryje ir taip pat galvojame apie kopimą į Batur, tik klausimas, ar rekomenduotumėt kopti su vaiku iki 2 metų? Ar nebus per sunku? Kopimui pasiimtume nešyklę.

  • Viktorija Viktorija

   Sveiki ir dėkui už malonų komentarą 🙂
   smagu, kad randate naudingos ir įdomios informacijos. Dėl kopimo, tai nėra pats sudėtingiausias kalnas, tačiau jo viršūnė gana stati, tai čia reikėtų įsivertinti savo fizinį pajėgumą. Be to, visas kelias nėra asfaltuotas, jis yra smėlis, dažnai gana stačiais palipimais, kopiama naktį, taigi tamsu (bet duoda žibintuvėlius). Žinoma, kopti galima su pailsėjimais ir neforsuojant, tikrai įkopia ir stambesni bei ne tokie sportuojantys žmonės 🙂 Svarbu dar atkreipti dėmesį, kad viršūnėje paryčiais vėsu, taigi svarbu ir patiems, ir vaikeliui neperšalti (dažnai ir vėjuota). Kadangi nežinau Jūsų fizinio pasirengimo ir patirties, negaliu vienareiškmiškai atsakyti, bet bendras patarimas toks, kad gerai pasiruošus (morališkai nusiteikus ir tinkamai apsirengus), sakyčiau turėtų būti įmanoma 🙂
   Sėkmės ir tikiuosi pavyks sklandžiai aplankyti visas planuojamas vietas 😉

   • Vaida Vaida

    Viktorija, labai ačiū už atsakymą! Dar bandysim pasiskaityti užsienio forumus, gal netyčia kas nors bus keliavęs su vaikais ir bus pasidalinęs patirtim..
    O Jums linkim aplankyti išsvajotas 100 šalių ir rašyti, rašyti, rašyti… 🙂

    • Viktorija Viktorija

     Dėkui ir Jums už palaikymą, būtinai rašysiu, taip pat tikiuosi, kad rasite daugiau info apie keliavimą su vaikais. Tikrai su vyresniais (apie 6m.) esu ir mačiusi, ir girdėjusi, kad keliauja.

     Sėkmės! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.