Skip to content

Transportas Balyje – kaip aš keliauju po salą

Nors prieš atvykdama visur skaičiau, kad patogiausia yra motoroleris, iš pradžių nedrįsau jo varuoti. Ir ne veltui! Pirma frazė, kurią išgirdau tik įsėdusi į taksi pačią pirmą dieną, buvo “Bali no rules”. Tai yra visiška tiesa – visi laksto ir pypsena, rodyti posūkius nelabai madinga, o šviesoforai jei ir yra, nelabai kas į juos gilinasi (vėliau ir pati ne kartą per raudoną važiavau – ar būčiau kada pagalvojusi?). Kadangi keliauti vis dėlto kažkaip reikėjo, išsiaiškinau daug visokių fainų dalykų. Juokingiausia, kad labai dažnai naudodavausi tuo transportu, kuris Indonezijoje “ale” nepageidaujamas. Dalinuosi:

1. Mano numeris vienas – GoJek. Tai aplikacija, skirta išsikviesti žmogų, kuris gali tave pavežėti, bet ne automobiliu, o motoroleriu (ale Uberis). Automobiliu irgi galima, bet kelis kartus bandžiau, nelabai dar išvystyta. O jau tie motoroleriai… Tikra jega! Iš pradžių kviesdavau netolimiems atstumams (pvz. 5km, kaina apie 1 Eur)., bet po to važiuodavau iš vieno miesto į kitą, kur nėra autobusų. Rekordas buvo nardymas tarp automobilių per spūstis maždaug apie pusvalandį su mano didžiąja kuprine ant pečių, sumokėjau apie 4 Eur 🙂 Jie nerealūs! Rekomenduoju.

gojek

foto pasiskolinta iš interneto.

2. Uberis. Mano mėgtas Lietuvoje, išbandytas ir čia. Tiesa, ne visur yra automobilių, bet ten, kur yra, tikrai pigiau nei taksi. Beje, juos mažučius čia tikrai skriaudžia. Uberio vairuotojas papasakojo, kad ir padangas jam supjausto, ir šiaip visko pridaro. Jie net sustoja atokiau, o kai su jais kalbi arba kam pasakoji, tai nesakai, kad čia Uberis – čia yra “my friend” :).

3. Perama autobusai. Tikrai pigu, jei keliauji viena/-as. Tiesa, jie važinėja ne po visą salą, bet nemažą dalį tikrai gali apvažiuoti. Jie legalūs, viskas gerai. Kaina nuo 4 iki keliolikos Eur, priklausomai kaip toli važiuoji. Jei naudojiesi dažniau, parodai ankstesnį bilietą, dar ir nuolaidą padaro. Šaunuoliai šiaip.

perama

4. Shuttle bus. Panašiaip kaip Perama, tik visokios kitokios įvairios įmonės. Kartais šiek tiek brangiau nei Perama, karatais panašiai, bet jie dar ir iš viešbučio paima dažniausiai, labai patogu.

5. Motoroleris. Išsinuomuoti gali visur, kaina nuo maždaug 4.5 Eur dienai. Kuro kaina apie 0.5 Eur. Kuo ilgiau nuomuojiesi, tuo pigiau. Kadangi iš pradžių nuomuodavausi kelioms dienoms, tai kokių tik nepasitaikydavo. Apie tai, kad greičio rodyklė nerodė greičio, jau pasakojau (ir taip atsitiko ne kartą), bet viename rodyklė nerodė kuro! Ir ką daryt? Nieko. Įsipyliau pagal nuojautą ir tiesiog kartas nuo karto atidarydavau baką ir vizualiai pažiūrėdavau, kiek dar liko 🙂

scooter

Motoroleriu keliauti galima ir dviese ir dar su keliom kuprinėm. Rekomenduojama neilgus atstumus, bet iš esmės galima 🙂

scooter2

6. Kas sakė, kad Balyje nėra viešojo transporto? Kai kuriuose miestuose tikrai yra, bet ne iš karto juos pastebėsi. Tai tokie, vadinami, “bemo”, dažniausiai tamsiai bordo, žalios ar mėlynos spalvos. Jais važinėja vietiniai ir jie nėra niekaip pažymėti, todėl iš karto ir nemačiau jų. Juose, beje, irgi reikia derėtis 🙂 Važiavau vos kelis kartus, atstumas apie 5 km, kaina 0.7 – 1.2 Eur. Čia buvo pradžioj, po to atradau GoJek 🙂

bemo

7. Privatus automobilis su vairuotoju. Čia kai nenori arba nedrąsu vairuoti pačiam. Visai patogu dar ir todėl, kad vairuotojai atlieka šiokio tokio gido funkciją (tiesiog, iš gero būdo :)). Jei važiuoji keliese ir nori per trumpą laiką daugiau pamatyti, visai patogus variantas. Kaina, žinoma didesnė už anksčiau aprašytas alternatyvas, bet tikrai ne kosminė (galima dienai užsisakyti už maždaug 40 Eur).

 

 

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.